Janusz Tympalski - Fizjoterapeuta, dyplomowany Terapeuta Manualny, Osteopata, Coach i Trener NLP, entuzjasta rozwoju osobistego oraz praktyk w pracy z podświadomością. Tak można by mnie podsumować w wielkim skrócie.

Zajmuje się fizjoterapią od prawie 20 lat. Przez ten czas moje podejście do tematu zdrowia zmieniało się wiele razy. Moja formalna edukacja to ukończone studia na kierunki rehabilitacji oraz obecnie osteopatia, ukończone studium medyczne oraz wiele kursów, m.in. Neuromobilizacje w terapii manualnej, kurs Terapii manualnej w modelu holistycznym, Kurs Terapii edukacyjnej, Coach i Trener NLP oraz kurs masażu Lomi Lomi Nui.

Podczas pracy z pacjentem, poza manualnym zabiegiem, korzystam z narzędzi, które pomagają zredukować napięcie związane z kumulacją emocji i stresu. Są to m.in. takie elementy metod jak Aleksandra Lowena, radykalnego wybaczania, pracy nad poczuciem własnej wartości czy ustawień systemowych, hipnozy, pracy ze snami, nowej medycyny germańskiej, biologiki, psychobiologii, różnych formach medytacji, ajurwedy. Staram się łączyć wszystkie te metody i wyciągać wspólne mianowniki.

Postrzegam człowieka jako całość, łącznie z jego psychiczną i duchową stroną. Wg mnie terapeuta nie leczy lecz wspomaga ciało w tym procesie. Człowiek przez cały czas przechodzi tysiące zmian i adaptuje się do milionów sytuacji - moim zadaniem jest tylko w tym pomóc.


Tajemnice duszy ujawniają się w ruchu ciała - Michał Anioł


Image

tel. +48 606 341 109 / e-mail: janusztympalski@interia.pl / Warszawa - Ursynów